Kraniyal Radyocerrahi Sistemi

Beyin lezyonları non invaziv tedavi için endikedir.Micromar Radyo Cerrahi Sistemi linear bir hızlandırıcı bağlı iken Stereotaktik koşullarda milimetrik doğruluk ile dinamik bir ışınlama yapar.

Hedeflerin determinantı Bilgisayarlı Tomografi,Nükleer Manyetik Rezonans ya da Dijital Anjiyografi görüntüleriyle önceden belirlenir.

Micromar Radyocerrahi Sisteminde MRS-01B isocentric arklar eşdüzlemsiz radyasyon olarak kullanılır,bunların benzerleri çoğunlukla LINAC-tabanlı sistemlerle kullanıldı.
Bunların herbiri için akseleratör masasının formları radyasyon sırasında bir ark oluşturur. Bu modele aynı zamanda kontrol ve akseleratör lazarler ile stereotaktik koordinatlarının standart ayarlarını kolaylaştıran doğrulama sistemi dahildir.

Micromar Radyocerrahi Sistemi donanımı eksiksiz ve her çeşit LINAC’a adapte edilebilir bazı ana bileşenler ise : NMR ve CT ile uyumlu stereotaktik Ark , dijital milimetrik kutu ile stereotaktik arka fiksasyon sistemi – akseleratör’ün masasında pozisyon ayarı – , kolimatorlere destek için tabla,(LINAC model ve markaya göre üretilmiştir) , Ölçüleri 9mm ve 33 mm arasında olan kolimatör seti, konik ucu ile fantom ve sistemin isocenterını doğrulamak için tungusten küre ve isocenterı doğrulama için film depo sistemine sahiptir.